Klasowe ogródki ziołowe

Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 szkoły podstawowej biorą udział w projekcie szkolnym związanym z założeniem oraz pielęgnacją klasowego ogródka ziołowego. Projekt ten uświadamia dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywienia, skłania do zmiany trybu życia. Realizacja projektu podzielona jest na poszczególne etapy.

     

We wrześniu zadaniem uczniów było założenie klasowego ogródka ziołowego. Uprawa ziół jest okazją dla uczniów do obserwowania wzrostu roślin. Wychowawcy najpierw zachęcili dzieci do zebrania informacji na temat różnych ziół i zaprezentowania ich na forum klasy, a następnie zadaniem uczniów było wybranie ziół, które zasiali w skrzynkach lub osobnych doniczkach.

     

Wszystkie klasy bardzo chętnie zaangażowały się w uprawę swojego ogródka. Oprócz pospolitych warzyw jak: pietruszka, pomidor, rzodkiewka, szczypiorek, nie zabrakło w nim takich ziół jak: bazylia, oregano, melisa i mięta.

Więcej zdjęć w GALERII